Ультразвукові тепловодолічильники СВТУ-10М випускаються підприємством «СЕМПАЛ» (Київ) і внесені до державних реєстрів засобів вимірювань декількох країн.

Heat Water Meter Ultrasonic SEMPAL SVTU 10M

Застосовуються для технологічного та комерційного обліку води і теплової енергії , повністю відповідають вимогам стандартів та Правил обліку теплової енергії і теплоносія.

 

 

Існує ряд виконань СВТУ -10М :

  • для обліку тільки води і для обліку тепла; для джерел і для споживачів тепла;
  • для закритих і відкритих систем теплопостачання;
  • з вимірюванням температури холодної води і з використанням введеного значення tхв ;
  • з ручним і автоматичним перемиканням «зимового» і « літнього» ( ГВП через зворотний трубопровід ) режимів ...

  

У будь-якому з виконань прилад може бути обладнаний вбудованим блоком регулювання. У цьому випадку до СВТУ -10М можна підключити один або два регулюючих клапана і циркуляційний насос і здійснювати регулювання температури в контурі ГВП або в контурі опалення, в т.ч. з корекцією по температурі зовнішнього повітря і - або за розкладом.

   Показники СВТУ -10М можна вивести на віддалений комп'ютер через модем, GSM -модем, а також по виділеній лінії або радіоканалу. За бажанням замовника тепловодолічильник поставляється в комплекті з джерелом безперебійного електроживлення, фірмовим захисним приладовим щитом.

   Система якості виробництва « СЕМПАЛ » сертифікована по ISO 9001:2000. На всі тепловодолічильники СВТУ -10М надається фірмова 4 -річна гарантія. За підтвердженими даними середнє напрацювання на відмову тепловодолічильників становить не менше 50 000 годин , обчислювачів - не менше 100 000 годин. Повний середній термін служби - не менше 12 років.

   Деякі відмітні особливості СВТУ -10М:

1. СВТУ -10М завжди поставляється з готовими витратомірними ділянками ( РУ ) заводського виготовлення , чи то Ду20 або Ду1000 . Висока якість і точність обробки внутрішньої поверхні ділянок забезпечують високу точність вимірювань витрат.
2. СВТУ -10М може повірятися як імітаційним, так і проливним методом. Оскільки проливні установки для витратомірів великих ( 400 і вище) Ду - рідкість , то розроблена і затверджена методика, що дозволяє проливати «великі» СВТУ -10М.

3. СВТУ -10М Ду200 і більше за замовчуванням комплектується резервною парою ультразвукових датчиків, встановлених в витратомірну ділянку разом з основними. Завдяки цьому , в будь-який час без зупину трубопроводу можливо переключення на резервну пару, наприклад, для контролю точності роботи основної пари. На спецзамовлення поставляються витратомірні ділянки з шлюзовими камерами: тут ультразвукові датчики можуть бути демонтовані/замінені під тиском.
4. СВТУ -10М має розвинені комунікаційні можливості . Прилади можна об'єднувати в локальну мережу з виведенням даних будь-якого з них через загальний модем або GSM -модем на віддалений диспетчерський комп'ютер. Програма SEMPAL Device Manager , що дозволяє зчитувати та аналізувати дані , формувати звіти і т.п., розповсюджується безкоштовно.

5. СВТУ-10М може бути обладнаний вбудованим регулятором, який, використовуючи сигнали термоперетворювачів в трубопроводах, в контрольному приміщенні і / або на вулиці, керує клапанами і насосом. Міняти налаштування регулятора можна дистанційно.

Метрологічні та експлуатаційні характеристики СВТУ-10М відповідають вимогам чинних «Правил обліку теплової енергії і теплоносія» і ГОСТ Р 51649 -2000, ГОСТ Р 8.591-2002.