Регулятор температури РТ-10

Print
Рейтинг:
Search
zoom Збільшити зображення

Призначення і функціональні можливості

Цифровий регулятор температури РТ- 10 , до складу якого входить електронний блок (ЕБ ) і термоперетворювачі опору ( ТС) , спільно з виконавчими механізмами ( ІМ ) призначений для контролю і регулювання температури в системах опалення та гарячого водопостачання.

Регулятор залежно від варіанту виконання може мати один або два незалежні канали регулювання . Кожен канал дозволяє підтримувати температуру в контурі регулювання відповідно з температурними графіками для робочих і вихідних днів , коригувати її значення в залежності від температури зовнішнього повітря або обмежувати максимальну температуру теплоносія у зворотному трубопроводі , формуючи відповідну напругу управління ІМ. Незалежно від регулювання температури , кожен канал може за окремим часовим графіком керувати роботою насоса.

Одноканальний регулятор може використовуватися на контурі опалення або гарячого водопостачання.

Двоканальний регулятор може використовуватися для незалежного одночасного регулювання на контурі опалення та контурі гарячого водопостачання , або іншої комбінації незалежних контурів .

Параметри одного каналу регулювання:

Кожен з каналів регулювання може використовувати до трьох датчиків температури і загальний для обох каналів датчик температури зовнішнього повітря (див. Рис 2). Підключення до датчиків здійснюється 4 - х дротяним кабелем довжиною до 200 м. Діапазон вимірювання температур від мінус 60 ° С до плюс 160 ° С. Максимальна похибка електронного блоку при вимірюванні температур - не більш ± 0.4 ° ​​С ( типове значення похибки ± 0.1 ° С).

Є два незалежних виходи - аналоговий і ключовий :

аналоговий вихід - для підключення приводу виконавчого механізму , керованого напругою (у діапазоні 0 - 10В на навантаженні > 1кОм ) ; ключовою вихід - для формування сигналу включення пускача циркуляційного насоса ( ~ 24В x 0,6 А , 50Гц ) .

0949063ac6
Рис . 2 . Варіант використання одного каналу регулятора температури РТ- 10

 


 

Температура завдання визначається час - температурним графіком ( 8 точок на добу з кроком 10 хв , діапазон перебудови температури завдання для кожної точки 10 ... 99 ° С з кроком 1 ° С).

Є можливість установки графіка вихідних днів ( вихідні дні у тижні і температура вихідних днів).

Корекція температури завдання при зміні температури зовнішнього повітря здійснюється за лінійним графіком погодної компенсації , який задається двома точками (діапазон завдання температури зовнішнього повітря - мінус 50 ... плюс 50 ° С , температури зміщення - мінус 25 ... плюс 25 ° С).

Є режим обмеження максимальної температури теплоносія у зворотному трубопроводі : коли температура теплоносія в зворотному трубопроводі перевищує задане значення , регулятор переходить в режим обмеження температури « зворотної води » і залишається в ньому до тих пір , поки температура в зворотному трубопроводі не опуститься нижче заданого значення . Значення максимальної температури у зворотному трубопроводі залежить від температури теплоносія в подаючому трубопроводі і визначається лінійним графіком « зворотної води » (задається по двох точках ) . Діапазони установки температур: в подає трубопроводі - 10 ... 150 ° С , у зворотному трубопроводі - 10 ... 99 ° С).

Регулювання здійснюється за пропорційно - інтегральному або пропорційно- інтегрально - диференціального законам. Запитання й параметри : коефіцієнт пропорційності ( 0.1 ... 25.0 ) , постійна інтегрування ( 1 ... 9999 сек) , постійна диференціювання (0 ... 99 сек). Відхилення параметрів від заданих значень - не більш ± 10%.

Управління ключовим виходом здійснюється за тимчасовими графіками окремо для робочих і вихідних днів. Кожен графік дозволяє задавати два циклу включення / вимикання в добу. Дискретність завдання часу - 10 хв.

Швидка зміна конфігурації приладу проводиться через меню. Варіанти конфігурації:

Для регулювання використовується один ТСП . Регулювання по одній температурі відповідно до час - температурним графіком , графіком вихідних днів та встановленим режимом роботи.
Для регулювання використовуються два ТСП . Регулювання по одній температурі відповідно до час - температурним графіком , графіком вихідних днів та встановленим режимом роботи. Корекція по зовнішній температурі відповідно до графіка погодної компенсації.
Для регулювання використовуються три ТСП . Регулювання по одній температурі відповідно до час - температурним графіком , графіком вихідних днів та встановленим режимом роботи. Обмеження максимального значення температури теплоносія в зворотному трубопроводі , яке залежить від температури теплоносія в подаючому трубопроводі і задається графіком « зворотної води ».
Для регулювання використовуються чотири ТСП . Регулювання по одній температурі відповідно до час - температурним графіком , графіком вихідних днів та встановленим режимом роботи. Корекція по зовнішній температурі відповідно до графіка погодної компенсації. Обмеження максимального значення температури теплоносія в зворотному трубопроводі , яке залежить від температури теплоносія в подаючому трубопроводі і задається графіком « зворотної води ».
Оперативне перемикання режимів роботи проводиться через меню. Можливі режими роботи:
«Повний » - регулювання по час - температурному графіку і графіком вихідних днів . При цьому корекція по зовнішній температурі і «зворотного воді» функціонує відповідно до заданої конфігурацією каналу. Циркуляційний насос працює за графіками робочих і вихідних днів.
« Робочий » - регулювання по час - температурному графіку . При цьому корекція по зовнішній температурі і «зворотного воді» функціонує відповідно до заданої конфігурацією каналу. Циркуляційний насос працює за графіком робочих днів.
« Вихідний » - регулювання за графіком вихідних днів. При цьому корекція по зовнішній температурі і зворотній воді функціонує відповідно до заданої конфігурацією каналу. Циркуляційний насос працює за графіком вихідних днів.
« Захисний » - в цьому режимі включена тільки захист від замерзання (температура в контурі регулювання не опускається нижче 5 ° С). Циркуляційний насос включається , якщо температура зовнішнього повітря опускається нижче 5 ° С.
Є можливість автоматичного переходу регулятора в літній режим роботи (відключення регулювання і сигналу включення насоса ) при перевищенні середньою температурою зовнішнього повітря певного значення ( 10 ... 30 ° С) протягом заданого часу (1 ... 9 діб ) , а також можливість формування спеціального сигналу на аналоговому виході для расхаживания виконавчого механізму (з інтервалом 72 години) і сигналу на ключовому виході для періодичного включення насоса (інтервал між включеннями 72 години).

 


 

Загальні параметри :

Автоматичне збереження 500 останніх виміряних і заданих температур в архіві . Інтервал запису в архів встановлюється в діапазоні від 1 до 90 хв .
Всі задаються параметри зберігаються в незалежній пам'яті.
Обмеження доступу до змінним параметрами за допомогою пароля.
Інформація виводиться на 4- х рядковий 16-ти символьний дисплей .
Безпосереднє підключення до ПК ( RS -232) з можливістю завдання параметрів регулювання через програму " Sempal DM " .
Можливість оснащення інтерфейсом RS -485 (дозволяє працювати з регулятором через загальний модем , підключений до лічильника СВТУ -10М ) .
Ступінь захисту корпусу IP65 .
Напруга живлення - ~ 24В , 50 Гц.
Споживана потужність - не більше 5 ВА .
Габаритні розміри електронного блоку - 180 x 100 x 35 мм.
Регулятор також може поставлятися в комплекті зі стандартним приладовим щитком , що дозволяє легко підключати до нього будь-які виконавчі механізми 

Примітка: справжня конфігурація щитка приладового представлена ​​для двоканального варіанту регулятора РТ -10. У разі одноканального варіанту , реле включення пускача Р2 і колодка клемна KV3 не використовуються і можуть бути відсутні.

Інструкція по експлуатації

 


 

Якщо у Вас виникли запитання, якщо бажаєте придбати даний товар, звертайтесь за тел.: +38 (067) - 382 - 67 - 57

 

 

Відгук