В Україні побудовано перший зрошувальний поліетиленовий водопровід на робочий тиск 25 атм.

4

У 2013 році Рівненський регіональний структурний підрозділ ТД « Євротрубпласт » взяв участь в реалізації цікавого проекту - комплектації будівництва системи зрошення садівництва площею 50 га в селі Ломачинці Сокирянського району в Чернівецькій області. Водопровід прокладений від Дністровського водосховища до с.Ломачинці, а потім по території садового господарства.

Виконавець будівельних робіт - ПВП «Арт-Сервіс». Особливістю цієї водопровідної мережі є те, що вона побудована з перепадом висоти підйому в 180 метрів. Загальна довжина напірного водопроводу - 3036 метрів , з них: 492 м з робочим тиском 25 атм. (ПЕ труба з SDR 7,4 ) , 480 метрів з робочим тиском 20 атм. (SDR 9 ) , 288 метрів з робочим тиском 16 атм. (SDR 11 ) , 1164 метрів з робочим тиском 10 атм. (SDR 17 ) і 612 метрів з робочим тиском 6 атм. (SDR 26 ). Водопровід побудований з облаштуванням компенсаторів свердловинним насосом в горизонтальному виконанні з подачею 40-42м³ на годину. Водопровід змонтований з поліетиленових труб виробництва Рубіжанського трубного заводу: на об'єкті використані труби діаметром 125 мм з ПЕ 100 . Необхідно відзначити, що це перший в Україні напірний водопровід на робочий тиск 25 атм. Для ділянки водопроводу з цим тиском були використані напірні поліетиленові труби ПЕ 100 SDR 7,4. Рубіжанський трубний завод є єдиним трубним підприємством в Україні, яке виробляє продукцію з таким SDR. З'єднання труб фахівці ПВП « Арт- Сервісу» виконали за допомогою методу зварювання встик зварювальним апаратом GF , який компанія придбала в ТД « Євротрубпласт» в 2009 році.

         3  5

Зважаючи на високу складність магістралі, тут було використано більше 80 сполучних фітингів виробництва компанії Simona . ТД « Євротрубпласт » давно є стратегічним партнером Simona , тому для комплектації цього унікального об'єкту було зроблене спеціальне замовлення на виготовлення фітингів з SDR 7 , 4 і 11 , а саме втулки під фланець діаметром 125 і 140 мм , відводи зварні на 30 , 60 і 90 ° , фланці під буртову втулку діаметром 125 мм. Творчий підхід до забезпечення оптимального пакету сполучних деталей гарантує цій напірної системі зрошення надійну і безаварійну експлуатацію. Ще однією особливістю проекту стала конструкція водозабору з Дністровського водосховища. Він є поверхневим , однак коли починається відбір води , конструкція разом з трубою частково занурюється .

Стаття взята з сайту http://polyplastic.ua