Одна з переваг перетворювачів частоти Hyundai - Векторний метод управління двигуном - для випадків, коли в процесі експлуатації навантаження може змінюватися на одній і тій же частоті, тобто немає чіткої залежності між моментом навантаження і швидкістю обертання, а також у випадках, коли необхідно отримати розширений діапазон регулювання частоти при номінальних моментах, наприклад, 0 ... 50 Гц для моменту 100% або навіть короткочасно 150-200% від Мном. Векторний метод працює нормально, якщо введені правильно паспортні величини двигуна і успішно пройшло його автотестування. Векторний метод реалізується шляхом складних розрахунків у реальному часі, вироблених процесором перетворювача на основі інформації про вихідний струмі, частоті і напрузі. Процесором використовується так само інформація про паспортні характеристики двигуна, які вводить користувач. Час реакції перетворювача на зміну вихідного струму (моменту навантаження) становить 50 ... 200 мсек.
Векторний метод дозволяє мінімізувати реактивний струм двигуна при зменшенні навантаження шляхом адекватного зниження напруги на двигуні - додаткова можливість енергозбереження. Якщо навантаження на валу двигуна збільшується, то перетворювач адекватно збільшує напругу на двигуні.
Пропонуємо Вам для ознайомлення наступні варіанти застосування:
* Перетворювач частоти для насоса
* Перетворювач частоти для вентиляції
* Перетворювач частоти для каналізації
* Перетворювач частоти для занурювальних насосiв
* Перетворювач частоти для підтримання рівня
* Частотний перетворювач для котельних
* Частотний перетворювач для компресорів
* Частотний перетворювач для фасовки продукції
* Частотний перетворювач для намотування
* Частотний перетворювач для переміщення
* Частотний перетворювач для укладання
* Частотний перетворювач для енерго-та ресурсозбереження
Перетворювач частоти для насоса (Hyundai N700, N700E, N5000)
Перший приклад ефективного застосування перетворювачів частоти.
Найбільш просте і ефективне застосування - управління насосними агрегатами станцій підкачки водопровідних мереж та силових розподільних пунктів. Грунтується це на стабілізації тиску холодної або гарячої води на виході насосної станції. Можливо застосування в якості сигналу зворотного зв'язку датчика тиску або витрати води. Сигнал з датчика заводиться на аналоговий вхід частотного перетворювача, в параметрах частотного перетворювача відбувається налаштування аналогових вхідних даних А5 .. А8, що встановлюють відповідність значенню сигналу з датчика тиску зворотного зв'язку значень частоти, видаваної з перетворювача частоти. Наприклад А5 = 0,0 - частота, відповідна мінімального значення сигналу 4 мА, А6 = 50,0 - частота, відповідна максимальному значенню сигналу 20 мА, А7 = 0 -% на аналоговому вході відповідний 4 мА струму з датчика тиску, відповідний показаннями при невращающемся двигуні, А8 = 100 -% на аналоговому вході відповідає 20 мА струму з датчика тиску, відповідний показаннями при обертовому двигуні при завданні частоти 50 Гц. При цьому в параметри А5, А6 можна забити і абстрактні значення, наприклад, відповідні показаннями тиску 0 і 6,5 атм (тиску відповідні струмів датчика тиску, забитим у А7 і А8), тим самим керувати безпосередньо тиском з панельки приводу.
При нерівномірному добовому, тижневому, місячному графіку споживання води підтримка оптимального тиску в мережах можливо за допомогою перекриття засувок на виході насосної станції (метод дроселювання) або за рахунок зміни швидкості обертання насосного агрегату (зміна його продуктивності). Потужність, споживана насосом, знаходиться в кубічної залежності від швидкості обертання робочого колеса. Р = f (Q3). Продуктивність насоса Q прямо пропорційна швидкості обертання робочого колеса. Тобто зменшення швидкості обертання робочого колеса насоса (вентилятора) в 2 рази призводять до зменшення споживаної потужності у 8 разів. насоса. Знаючи добовий графік витрати або споживання води можна визначити добову економію електроенергії при застосуванні частотно-регульованого приводу. Таким чином, видно, що частотно-регульований привід значно ефективніше, ніж регулювання дроселюванням.
Переваги застосування частотно-регульованого електроприводу.
1. Економія електроенергії від 30 до 60%.
2. Виняток гідроударів, що дозволяє різко збільшити термін служби трубопроводів і запірної арматури.
3. Відсутність великих пускових струмів, повний захист електродвигунів насосних агрегатів, робота електродвигунів і пускової апаратури зі зниженою навантаженням, що значно збільшує термін служби електродвигунів
4. Значна економія води за рахунок оптимізації тиску в мережах та зменшення розривів трубопроводів.
5. Можливість повністю автоматизувати насосні станції.
Перетворювач частоти для вентиляції (Hyundai N700, N700E, N5000)
Застосування частотно-регульованого приводу в системах вентиляції та кондиціонування повітря.
Зазвичай вентилятори мають такі параметри, які забезпечують максимальний витрата повітря, потрібного системою. Однак умови функціонування часто вимагають зниження витрати. Це може досягатися за рахунок дроселювання при постійній частоті обертання валу вентилятора, а так само за рахунок зміни швидкості обертання валу вентилятора при використанні частотно-регульованого приводу. Продуктивність можна змінювати в залежності від сезонних, кліматичних умов, балансу тепло і вологовиділення, виділень шкідливих газів і парів. Залежність споживаної потужності вентилятора від швидкості обертання валу вентилятора така ж як і у відцентрового насоса Р = f (Q3), тобто зниження швидкості обертання валу вентилятора призводить до зменшення споживаної потужності у 8 разів. Економія електроенергії при застосуванні частотно-регульованого приводу може скласти до 60%.
Перетворювач частоти для каналізації (Hyundai N700, N700E, N5000)
Більшу частину часу на станції працює один насосний агрегат. Регулювання продуктивності дроселюванням трубопроводів зазвичай не передбачається. Перекачування стоків відбувається при роботі котла в режимі періодичних включень.Застосування перетворювачів частоти дозволяє:
Економити електроенергію за рахунок управління насосним агрегатом за спеціальним алгоритмом, що включає в себе:
* Стабілізацію максимально допустимого рівня в приймальному резервуарі при великих потоках;
* Підтримка оптимальної частоти електродвигуна при зниженні припливу;
* Виключення втрати електроенергії на пускові струми;
Спрощується технічне обслуговування технологічного обладнання, так як виключається велика кількість пусків електродвигунів. Забезпечується оптимальне протікання режиму перекачування стоків без гідроударів. Зменшується кількість комутаційних перемикань в силових ланцюгах і ланцюгах керування насосними агрегатами.
Перетворювач частоти для занурювальних насосiв (Hyundai N700, N700E, N5000)
Переваги застосування частотно-регульованого електроприводу для глибинних насосів.
* Економія електроенергії від 30 до 60%.
* Виключення гідроударів, що дозволяє різко збільшити термін служби трубопроводів і запірної арматури.
* Відсутність великих пускових струмів, повний захист електродвигунів насосних агрегатів, робота електродвигунів і пускової апаратури зі зниженою навантаженням, що значно збільшує термін служби електродвигунів.
* Значна економія води за рахунок оптимізації тиску в мережах та зменшення розривів трубопроводів.
* Можливість повністю автоматизувати насосні станції.
* Вода до споживача може подаватися безпосередньо через закриті труби без накопичення в резервуарі або водонапірної баку.
* Не вимагає будівництва, обслуговування водонапірних баків або накопичувальних резервуарів
* Особливість застосування ПЧ: відстань від інвертора до е / д без моторного дроселя при потужності е / д до 5 кВт-10-20м, до 50 кВт - 30-40м, з дроселем - до 200м.
Перетворювач частоти для підтримання рівня (Hyundai N700, N700E, N5000)
Застосування ПЧ для підтримки заданого рівня рідини в баку. Продуктивність насоса регулюється в залежності від рівня рідини в баку. Ефект аналогічний опису застосування в каналізації
Частотний перетворювач для котельних (Hyundai N700, N700E, N5000)
Застосування частотно-регульованого приводу в насосних та тягодуттьові механізми котельних установок. Тягодуттьові машини споживають близько 60% електроенергії власних потреб котелень цехів. Тому регулювання їх режимних параметрів має істотний вплив на потужність і економічність роботи котельних установок. Використання частотно-регульованих приводів дозволяє вирішувати задачу узгодження режимних параметрів і енергоспоживання тягодуттьові механізмів із змінним характером навантаження котлів. Основним призначенням тягодуттьові механізмів та водогрійних котлів є підтримка оптимального режиму горіння в топці котла. Під поняттям оптимального режиму тут мається на увазі підтримка оптимального співвідношення "паливо-повітря" та створення найбільш сприятливих умов для повного згорання палива. Для виконання цієї умови необхідно з одного боку подати потрібну кількість повітря в топку - з іншого із заданою інтенсивністю витягувати з неї продукти горіння.
Застосування перетворювачів частоти для керування вентилятора подачі повітря в топку, а так само вентилятора димососа дозволяє не тільки ефективно вирішувати це завдання, але й автоматизувати цей процес найбільш повно і ефективно. Як правило, система регулювання димососа повинна підтримувати задану величину розрядження в топці котла незалежно від продуктивності котлоагрегату. Подача палива в топку котла для збереження балансу між підведенням тепла і відведенням її виконує існуюча система управління продуктивністю котлоагрегату, регулююча подачу палива. З його збільшенням збільшується подача повітря в топку котла і електропривод димососа повинен збільшити відсмоктує обсяг продуктів горіння. Таким чином, зв'язок між системами регулювання вентилятора і димососа здійснюється через топку котла. Оскільки графік навантаження опалювальної котельні досить нерівномірний, зменшення продуктивності, як вентилятора, так і димососа дозволить заощадити до 70% електроенергії, що йде на приведення в дію цих механізмів.
Переваги застосування частотно-регульованого електроприводу:
* Економія електроенергії від 30 до 60%.
* Виключення гідроударів, що дозволяє різко збільшити термін служби трубопроводів і запірної арматури.
* Відсутність великих пускових струмів, повний захист електродвигунів насосних агрегатів, робота електродвигунів і пускової апаратури зі зниженою навантаженням, що значно збільшує термін служби електродвигунів.
* Значна економія енергоресурсів за рахунок оптимізації їх витрат.
* Можливість повністю автоматизувати об'єкт.
Частотний перетворювач для компресорів (Hyundai N700, N700E, N5000)
Застосування частотно-регульованого приводу в компресорних установках.
Робота поршневого компресора істотно відрізняється від роботи механізмів з вентиляторної характеристикою, так як момент опору на його валу можна вважати постійним. Однак продуктивність компресора Q м3/хв залежить від числа обертів його валу. При регулюванні продуктивності компресора зміною числа оборотів його валу змінюється і потужність, споживана з мережі електродвигуном, що приводить компресор в рух. На промислових підприємствах досить часто потрібно регулювати продуктивність компресорних установок за рахунок зміни швидкості обертання електродвигуна. З огляду на нерівномірність споживання стисненого повітря при роботі компресора іноді доводиться відкривати спускної клапан в ресівері компресора.
Застосування частотнорегульованих приводу як показано на схемі дозволяє економити електроенергію, підтримуючи оптимальний тиск при оптимальному витраті стисненого повітря в системах пневматики. При застосуванні частотно-регульованого приводу для управління гвинтовими компресорами можна отримати економію електроенергії, порівнянну з економією при управлінні відцентровими насосами (до 60%), тому що характеристика гвинтового компресора близька до характеристики відцентрового насоса.
Крім отримання економії електроенергії застосування частотно-регульованого приводу додатково забезпечує наступне:
* Знижується знос комутаційної апаратури через відсутність великих пускових струмів при включенні двигуна компресора.
* Оптимізація тиску в магістралі знижує витоку стисненого повітря.
* Збільшується термін служби електродвигуна через зниження його навантаження і відсутність важких пускових режимів.
Частотний перетворювач для фасовки продукції (Hyundai N700, N700E)
Установка для фасування.
У даному прикладі показано застосування перетворювачів частоти (ПЧ) в установці для фасування матеріалів. Конвеєр працює по циклу переміщення-завантаження. Дозатор включається, коли конвеєр встановлює тару під нього. Завдяки більш точному підтримання швидкості, позиціонуванню, управлінню у інформаційних мереж можна отримати більший ККД системи.
Частотний перетворювач для намотування (Hyundai N700, N700E)
Установка для намотування матеріалу.
Для забезпечення протягання матеріалу з малими відхиленнями від заданої швидкості використовується перетворювач частоти c датчиком зворотного зв'язку (енкодери). Для отримання рулону матерії з постійним натягом по всьому діаметру намотування перетворювач частоти приводу бобіни управляється аналоговим сигналом з датчика натягу. Ще один варіант - використання вбудованої функції - обмеження або керування моментом перетворювача.
Частотний перетворювач для переміщення (Hyundai N700, N700E)
Установка для рівномірного переміщення матеріалу.
Застосування ПЧ в режимі "майстер-ведений" на прикладі установки для переміщення матеріалу. Для одержання однакових вихідних частот перетворювачів широко використовується режим "майстер-ведений". При цьому завдання швидкості подається на привід "майстер". Решта приводу є веденими та отримують завдання швидкості з веденого.
Частотний перетворювач для укладання (Hyundai N700, N700E)
Установка для рядної намотки дроту з використанням розкладчики.
Для отримання даних про реальну швидкість обертання, числа обертів, реалізації можливості завдання моменту натягу привід намотування використовує датчик зворотного зв'язку. Сигнал пропорційний швидкості намотування надходить на привід розкладчики. Цим досягається синхронізація зворотно-поступального руху розкладчики для отримання котушки з рядною намотуванням.
Частотний перетворювач для енерго-та ресурсозбереження (Hyundai N700, N700E N5000)
Найбільш просте і ефективне застосування - управління насосними агрегатами станцій підкачки водопровідних мереж і теплових розподільчих пунктів. Грунтується це на стабілізації тиску холодної або гарячої води на виході насосної станції. Можливо застосування в якості сигналу зворотного зв'язку датчика витрати води. При нерівномірному добовому, тижневому, місячному графіку споживання води підтримка оптимального тиску в мережах можливо за допомогою перекриття засувок на виході насосної станції (метод дроселювання) або за рахунок зміни швидкості обертання насосного агрегату (зміна його продуктивності). Потужність, споживана насосом знаходиться в кубічної залежності від швидкості обертання робочого колеса. Р = f (Q3), тобто зменшення швидкості обертання робочого колеса насоса, вентилятора в 2 рази призводять до зменшення потужності, споживаної насосом у 8 разів. Продуктивність насоса Q прямо пропорційна швидкості обертання робочого колеса насоса. Виходячи із графіків споживання води і залежності потужності, споживаної насосом від продуктивності можна визначити приблизну економію електроенергії від застосування частотно-регульованого приводу.
Знаючи добовий графік витрати або споживання води можна визначити добову економію електроенергії при застосуванні частотно-регульованого приводу. Для кожного значення продуктивності насоса Q це буде різниця Р графіка споживання потужності. Таким чином видно, що частотнорегульованих привід ефективніше.