Науково -дослідний і проектний інститут " Водоочисні технології " розробив і запатентував ефективний і безпечний для природи і людини захист водонагрівальної техніки від накипу. Гранули " СВОД -АС" мають унікальні властивості : перешкоджають утворенню накипу , видаляють утворені раніше відкладення , зберігаючи якості води відповідно до ГОСТ "Вода питна" . Діюча речовина " СВОД -АС" - інгібітор накипу , укладений в іонообмінній матриці. Оброблена вода набуває нових властивостей , які змінюють структуру кристалічної решітки кальцію і не дозволяють солям жорсткості створювати відкладення на водонагрівальних елементах і внутрішніх поверхнях , яке захищається. Наповнювач " СВОД -АС" є гіпоалергенним і його використання дозволено Міністерством охорони здоров'я в практиці господарсько -питного водопостачання.
Чому накип небезпечний?
Відомий факт , що наявність навіть невеликого шару накипу на стінках нагрівального обладнання значно погіршує теплопередачу , призводить до перевитрати енергоресурсів. Наукові випробування показали , що 1 мм накипу збільшує витрату газу або електрики на 10 % , а якщо шар відкладень виростає до 10 мм то додаткові витрати збільшуються на половину!
Залежність втрат теплової енергії від товщини накипу на гріючій поверхні
Це відбувається через те , що накип значно знижує теплопровідність металу. Отже , час на нагрів води збільшується (як за рахунок уповільнення теплопередачі на початковому етапі , так і за рахунок постійного зниження потужності в робочому режимі). Теплопровідність накипу в десятки , а найчастіше в сотні , разів менше теплопровідності сталі, з якої виготовляють теплообмінники . Тому навіть найтонший шар накипу створює великий термічний опір і може призвести до такого перегріву труб котлів і теплообмінників , що часто викликають розрив труб. Накопичення шару накипу цілком можливо протягом 6-12 місяців експлуатації залежно від жорсткості, кількості споживаної води і температурі нагріву . Ще одна небезпека , яка таїться за шаром сольових відкладень - це те , що накип утворюється нерівномірно. Це призводить до того що ТЕН в різних місцях гріється по різному , що значно збільшує його знос і призводить до поломок . Шлях вирішення цієї проблеми - це використання підготовленої води , яка не буде утворювати накипу.
Як " СВОД -АС" перемагає накип.
Накип являє собою кристали солей жорсткості, які утворюють тверді відкладення на нагрівальних елементах, і внутрішніх поверхнях обладнання. Щоб уникнути утворення накипу досить просто запобігти процесу зростання цих кристалів. Якщо інгібувати (блокувати) процес росту кристалів, солі жорсткості залишаються в розчиненому стані і не утворюють твердих відкладень. Саме така запатентована технологія інгібування застосовується у фільтрах і картриджах "СВОД-АС".
«СВОД-АС» - це аніоніт, оброблений за запатентованою технологією, хімічними реагентами фосфонатами, які приєднуючись до молекул солі змінюють структуру решітки карбонату кальцію, тим самим пригнічуючи процес утворення накипу. Важливим є те, що після подібної обробки вода залишається відповідно до ГОСТ "Вода питна".