В умовах використання насосів при низьких температурах вкрай необхідно вжити ряд заходів по захисту обладнання. Так як насосне обладнання завжди містить рідини , пристрої , які в зимовий період залишаються поза приміщень мають ризик бути пошкодженими внаслідок впливу низьких температур. Що б уникнути простою виробництва і дорогого ремонту обладнання та його деталей слід вчинити необхідні запобіжні заходи. Конструкція насосів передбачає безпроблемну процедуру позбавлення від непотрібних рідин згідно інструкції до обладнання.

    Вода в насосах
    Будь насос , незалежно від типу його конструкції , повинен бути осушений до настання морозів . Так , якщо в порожнинах насоса знаходиться вода - корпус пристрою може лопнути при її замерзанні . У випадку з відцентровим насосом , необхідно позбавити від води корпус і систему подачі рідини , а також переконатися , що вся система осушена . Якщо використовується поршневий насос - повинні бути осушені всі без винятку камери насоса: клапанні камери , циліндри і камінняуловлювач .
 
    Рідини в двигунах
    У випадку з двигунами дизельних установок обов'язково використовувати рідини , які придатні для використання при температурах нижче нуля за Цельсієм. А це означає , що всі рідини - дизельне паливо , охолоджуюча рідина і моторне масло за своїми властивостями відповідають умовам зберігання насосного обладнання.
Nov1